Granbury dominated the District 5-5A swim meet in Mansfield Thursday winning both the boys and girls championships to repeat as district champions.
Event 1 Girls 200 Yard Medley Relay
2. 2:02.21 14-- Kori E Brawner, Trinity L Belott, Grace Larsen, Ashley Loveless.
Event 2 Boys 200 Yard Medley Relay
2. 1:47.33 14—1. Ryan Solisz, Preston Beauchamp, Matthew Walters, Braxton Heffernan.
Event 3 Girls 200 Yard Freestyle
4. Brenna Haynes 2:12.10; 5. Tessa Fox 2:14.43; Madi Erezo 2:14.71; 10. Reese Holmgreen 2:21.99.
Event 4 Boys 200 Yard Freestyle
1. Brady Porter 1:58.14; 3. Colin Lindsey 2:00.03; 4. Noah Brown 2:04.54; 6. Hunter Jones 2:05.57.
Event 5 Girls 200 Yard IM
5. Trinity L Belott 2:29.79; 6. Jadyn Boyd 2:41.66; 7. Avery Young 2:45.42; 8. Lydia Strickland 3:00.60.
Event 6 Boys 200 Yard IM
1. Jordan Buchanan 2:11.25; 3. Preston Beauchamp 2:18.55; 4. Leander Stuart 2:18.64; 6. Jack Barefoot 2:26.12.
Event 7 Girls 50 Yard Freestyle
2. Mylie Erezo 26.15; 6. Ashley Loveless 27.55; 11. Kensington Loving 28.71; 13. Amy Adams 29.03.
Event 8 Boys 50 Yard Freestyle
3. Matthew Walters 23.18; 4. Tyler Guidry 23.23. 5. Braxton Heffernan 23.51; 8. Luke Basil 24.87.
Event 11 Girls 100 Yard Butterfly
1. Grace Larsen 1:04.11; 6. Avery Young 1:10.56; 7. Eva Huckaby 1:20.08; 8. Quinn Gregory 1:26.35.
Event 12 Boys 100 Yard Butterfly
5. William Power 1:00.24; 8. Jack Barefoot 1:03.03. 9. Braxton Heffernan 1:03.35; 11. Bodie Chastain 1:09.66.
Event 13 Girls 100 Yard Freestyle
2. Mylie Erezo 56.99; 4. Brenna Haynes 1:00.29; 5. Ashley Loveless 1:00.37; 11. Jadyn Boyd 1:10.38.
Event 14 Boys 100 Yard Freestyle
4. Tyler Guidry 52.43; 5. Ryan Solisz 52.60; 8. Hunter Jones 54.67; 11. Michael Kracy 58.38.
Event 15 Girls 500 Yard Freestyle
2. Kori E Brawner 5:43.63; 4. Tessa Fox 5:59.22; 5. Madi Erezo 6:08.60; 8 Eva Huckaby 6:33.06.
Event 16 Boys 500 Yard Freestyle
1. Brady Porter 5:30.25; 2. Leander Stuart 5:31.04; 3. Colin Lindsey 5:38.09. 4. William Power 5:50.35.
Event 17 Girls 200 Yard Freestyle Relay
3. 1:49.61--Mylie Erezo, Brenna Haynes, Grace Larsen, Ashley Loveless.
EVENT 18 Boys 200 Yard Freestyle Relay
Event 19 Girls 100 Yard Backstroke
4. Kori E Brawner 1:06.45; 8. Amy Adams 1:17.09; 9. Quinn Gregory 1:17.89, Kensington Loving 10 DQ
Event 20 Boys 100 Yard Backstroke
2. Ryan Solisz 1:01.20; 4. Jordan Buchanan 1:02.17; 5. Luke Basil 1:04.87; 8. Michael Kracy 1:13.03.
Event 21 Girls 100 Yard Breaststroke
2. Grace Larsen 1:13.54; 3. Trinity L Belott 1:18.14; 4. Reese Holmgreen 1:18.34; 8. Lydia Strickland 1:31.61.
Event 22 Boys 100 Yard Breaststroke
2. Bodie Chastain 1:06.27; 3. Matthew Walters 1:07.46; 4. Preston Beauchamp 1:08.03; 6. Noah Brown 1:11.39.
Event 23 Girls 400 Yard Freestyle Relay
2. 4:01.65—Mylie Erezo, Trinity L Belott, Brenna Haynes, Kori E Brawner.
Event 24 Boys 400 Yard Freestyle Relay
GIRLS FINAL STANDINGS
1. Granbury 145; 2. Aledo 99; 3. Decatur 83; 4. Azle 54; 5. Wichita Falls Rider 32; 6. Burkburnett 25 7. Wichita Falls Hirschi 14; 8. Boyd 12.
BOYS FINAL STANDINGS
1. Granbury 192; 2. Wichita Falls Rider 75; 3. Decatur 61; 4. Wichita Falls 59; 5. Aledo 57; 6. Azle 16; 7. Burkburnett 6